Νέα της Βιβλιοθήκης

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ

Στις Δράσεις της Σχολικής Βιβλιοθήκης συγκαταλέγεται και η πρωτοβουλία της υπευθύνου της, κυρίας Τσιχριτζή Έφης και των μαθητριών που την συνδράμουν στην λειτουργία της, να εκθέσουν τα πιο σημαντικά βιβλία στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Σχολείου μας για την περίοδό πριν τα Χριστούγεννα του 2015. Εκεί μπορούν οι μαθητές να δανειστούν όποιο θέλουν, να περιηγηθούν στον κόσμο του βιβλίου ή απλώς να ακούσουν Χριστουγεννιάτικη Μουσική που θα παίζει κατά την διάρκεια των διαλειμμάτων.

ΕΝΑΡΞΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΣ ΒΙΒΛΙΟΘΗΚΗΣ ΜΑΣ

Η Σχολική μας βιβλιοθήκη απέκτησε υπεύθυνη Καθηγήτρια την κυρία Τσιχριτζή Έφη η οποία μαζί με τις μαθήτριες Γεωργοπούλου Φωτεινή, Γιαταγάνα Τένια, Παναγιωτοπούλου Σοφία και Παπαδημητροπούλου Ισμήνη θα την έχουν ανοικτή για τους μαθητές μας να την επισκέπτονται, να διαβάζουν στο χώρο της ή να δανείζονται βιβλία. Ο χώρος της βιβλιοθήκης μας δεν είναι μεγάλος αλλά είναι πολύ φιλικός και οικείος με την φροντίδα της υπευθύνου και των μαθητριών που εντελώς προαιρετικά συμβάλλουν στην λειτουργία της.