Δεκ

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΡΙΩΝ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ

• Οι μαθήτριες Μαριάννα Μερκούρη και Χριστιάννα Τζουγά κατέλαβαν την τρίτη θέση στον πανελλήνιο διαγωνισμό σκακιστικού σκίτσου, που διοργάνωσε για δεύτερη συνεχή χρονιά ο σκακιστικός όμιλος Καλαβρύτων. Συγχαρητήρια στις μαθήτριές μας!
  • Εκτός από την ατομική βράβευση των 2 μαθητριών μας επειδή ισοψήφησαν στην 3η θέση, το σχολείο μας έλαβε ΤΙΜΗΤΙΚΗ ΔΙΑΚΡΙΣΗ για τη συμμετοχή του στον 3ο Πανελλήνιο Ανοικτό Ατομικό Διαγωνισμό Σκακιστικού Σκίτσου (ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΧΟΛΕΙΩΝ), που πραγματοποιήθηκε στα Καλάβρυτα, στο πλαίσιο Εκδηλώσεων Μνήμης του Καλαβρυτινού Ολοκαυτώματος, στις 5 και 6 Δεκεμβρίου 2015.Τη διάκριση απονέμει ο Σκακιστικός Επιμορφωτικός Όμιλος Καλαβρύτων Επαρχίας (Σ.ΕΠ.Ο.Κ.Ε.). Η διάκριση οφείλεται στο γεγονός ότι 2 μαθήτριες του σχολείου μας ισοψήφησαν στην 3η θέση.