Σεπ

Απονομή Ετικέτας Ποιότητας etwinning

Με ιδιαίτερη χαρά πληροφορηθήκαμε την απονομή ετικέτας ποιότητας etwinning στο σχολείο μας για τη δράση ομάδας μαθητών/τριών που οργάνωσε η καθηγήτριά μας κυρία Δελλαπόρτα Θεοδώρα (ΠΕ78) . Η δράση, με τίτλο “CONSUMERISM ;  MAN‘S GREED RATHER THAN MAN’S NEED”, χαρακτηρίστηκε “ενδιαφέρον έργο το οποίο είχε ως σκοπό  να αναδείξει τον καταναλωτισμό ως ένα πρόβλημα των σύγχρονων δυτικών κοινωνιών, να διερευνήσει τις παραμέτρους και τις συνέπειες που σχετίζονται με το θέμα και να καλλιεργήσει στους συμμετέχοντες την ιδέα της υιοθέτησης ορθολογικών, φιλικών προς το περιβάλλον καταναλωτικών συμπεριφορών. Παράλληλα στόχευε στην αλληλογνωριμία και τη συνεργασία εκπαιδευτικών και μαθητών” και έγινε στο πλαίσιο συνεργασίας 6 χωρών.

Συγχαίρουμε θερμά την ομάδα μαθητών/τριών etwinning του σχολείου μας και την κα Δελλαπόρτα για τη διάκριση!

Δρ. Δέσποινα Δούκα (ΠΕ02)