Μαΐ

ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗ ΕΓΓΡΑΦΗ

Αγαπητοί κηδεμόνες,

α) Η επίδοση των ελέγχων προόδου β΄ τετραμήνου θα γίνει αύριο, Πέμπτη 23.5.2019, 08.00-14.00 στη γραμματεία του σχολείου μας. Οι έλεγχοι των τάξεων Α΄ και Β΄ θα επιδοθούν μόνον στους κηδεμόνες των μαθητών, ενώ τους ελέγχους της Γ΄ τάξης μπορούν να πάρουν οι κηδεμόνες ή οι ίδιοι οι μαθητές. Εάν δεν είναι δυνατόν να παραληφθεί ο έλεγχος αύριο, αυτό μπορεί να γίνει καθημερινά κατά τις ώρες λειτουργίας του σχολείου.

β) Η φοίτηση όλων των μαθητών του σχολείου για το σχολικό έτος 2018-19 χαρακτηρίζεται επαρκής και δικαιούνται όλοι να προσέλθουν στις προαγωγικές/απολυτήριες εξετάσεις, εκτός μίας περιπτώσεως που διέκοψε τη φοίτηση στη διάρκεια του σχολικού έτους.

γ) Οι ηλεκτρονικές εγγραφές των μαθητών ξεκίνησαν από σήμερα, 22.5.2019, και θα διαρκέσουν έως τις 17.6.2019. Για να δείτε τη σχετική εγκύκλιο πατήστε ΕΔΩ. Τον αριθμό μητρώου μαθητή που θα χρειαστείτε, μπορείτε να τον δείτε πάνω δεξιά στον έλεγχο επίδοσης που θα παραλάβετε. Η ηλεκτρονική εγγραφή όλων των μαθητών εντός της κατά τον νόμο προθεσμίας είναι υποχρεωτική.

Δέσποινα Δούκα (ΠΕ02), δ.Φ.